İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zor Müşteriye Logo Tasarımı Yapmak

Müşterinizin görsel kimlik gereksinimlerini karşılamak için en iyi yöntemler.

Yaratıcı inanç.

En iyi tasarım doğru soruları sormakla başlar.
Bir logo tasarlama durumunda, eksiksiz ve özlü bir yaratıcı yönlendirici -brief- oluşturmaktır.

Tasarlamaktan önce, başlamak için harika bir yerdir. Yaratıcı bir yönlendiricinin -brief- aşağıdakileri keşfetmenize yardımcı olmalıdır:

Şirketin görsel olarak iletişim kuracağı kişiliği.

Oynak mı, ciddi mi? Dinamik ve enerjik veya güvenli ve kararlı?
Hedefinzdeki potansiyel müşteri kitleyi tanımlayın ve izleyicinin görsel tercihlerini anlayın.

Şu soruyu sorun Müşteriler kimler ve zevkleri neler?
Rakiplerin logolarını ve tasarımlarını inceleyin ve markanızın nasıl birbirinden ayrılabileceğini belirleyin.
Logonun adapte olacağı çeşitli uygulamaları bilin.

Logonun bina işaretine dönüştürülmesi gerekecek mi? Bir gömlek üzerine yada kıyafet üzerinde de uygulanacak mı? Bir uygulama simgesi var mı?
Kilit paydaşlarla, yalnızca marka vizyonlarını anlamak için değil, aynı zamanda şirketlerinin “yüzü” ne olacağı konusunda onlara sahiplik duygusu vermek için görüşün.

Konsept geliştirme.

Hedeflediğiniz hedefi anladıktan sonra, “ruh hali tahtası” markanız için görsel bir yön tanımlamanıza yardımcı olabilir. Bir ruh hali tahtası, dünyada oluşturmak istediğiniz görünümü ve hissi temsil eden görsel örneklerden oluşan bir kolaj.

Fikir çizmeye başladığınızda, sahip olduğunuz ilk nezaket konseptine aşık olmayın. Çok çeşitli tasarımlar ile başlayın ve en iyileri daraltmadan ve hassaslaştırmaya başlamadan önce titizlikle araştırma yaptığınızdan emin olun.

Rafineri.

Üç veya dört en iyi fikrinizi oluşturduktan sonra, orijinal tasarımınızı geliştirmek ve yinelemek için zaman harcayın. Bu süreci acele etmeyin – birçok tasarımcı, daha nesnel ve “taze gözlerle” görmek için yoğun bir tasarım projesinden uzaklaşmayı yararlı buluyor.

İlişkisiz yerlerde iyi tasarımdan ilham alın.

Tasarımınızı test edin.

Logonuzu hedef demografinizdeki çeşitli kişilere gönderin ve samimi tepkilerini isteyin.

Yaratılışınızı gözden geçirirken insanların doğal olarak “güzel” ve yapay olarak olumlu olma arzusunu kırmak zor olabilir, ancak başarı için esastır.
Anonim bir web tabanlı anket düşünebilirsiniz. Ayrıca faydalı ve yararsız geribildirimler arasında ayrım yapmalısınız. Yararlı geri bildirimler, logonuzun marka kimliğinizi ne kadar iyi ilettiğini ve kitlenizi markanız hakkında nasıl hissettirdiğini eleştirecektir.

İnsanların kişisel zevkleriyle tasarımın nesnel etkinliği arasında bir ayrım yapmaya çalışın. Tasarımın etkisine odaklanan geri bildirim soruları (örneğin, “Yalnızca bu logodan yola çıkarak bu firmalardan hangisini satın alırsınız?”), Kişisel zevkinize odaklanan sorulardan daha iyidir (“Bu renklerden hangisini tercih edersiniz? “).

Logo oluşturmayı kolaylaştırmak için kullanıcı dostu araçlar.

Tıkla, yakala, oluştur.

Ücretsiz mobil uygulama Adobe Capture CC ile bulabileceğiniz her yerde ilham fotoğraflarını çekebilir ve bunları logonuzu oluşturmak için kullanılan şekillere dönüştürebilirsiniz. Şekiller Creative Cloud’a kaydedilebilir, böylece anında Adobe Illustrator CC’de kullanıma sunulur.

Referans görüntüleri kullanın.

Karmaşık sanat tasarımının bile, resimlerinizi oluşturmak için temel şekilleri (dikdörtgenler, üçgenler ve daireler) kullanarak kolayca oluşturabilirsiniz.

Adobe Stock ile orijinal tasarımınız için yapı taşları olarak kullanmak üzere vektör sanat dosyalarını indirebilir ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için bunları Adobe Illustrator CC’de değiştirebilirsiniz.

Adobe Illustrator CC’de kullanımı kolay özelliklerle metin ekleyerek renk ekleyin, projenize ince ayar yapın ve logonuzu tamamlayın.

Dosyalarını paylaş. Son logo dosyalarınızı ve yönergelerinizi düzenli olarak kullanacağınız dosya biçimlerinde ve CC Kütüphaneleri gibi ekibiniz için kolayca erişilebilecek bir yerde saklayın.

Kitlenizi heyecanlandıran bir marka logosu tasarlamanın karmaşık olması gerekmez.
Birkaç iyi ipucu, doğru araçlar ve bazı yaratıcı ilham kaynakları ile benzersiz bir logo oluşturmak hiç olmadığı kadar kolay olur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir