Grafik Tasarımda Minimalizm ve izlenimleri

Grafik Tasarımda Minimalizm Tipografik düzenleme

Logo Tasarımındaki farklılıklar, tasarı farklılıklarıyla bizimle birlikte gelişiyor, değişiyor.

Günümüzde bir logonun görüntülenmesi ve deneyimlenmesinde giderek artan sayıda, bu değişen bağlamlara uyum sağlayacak kadar esneklik ve esnek bir tasarım gerektirmektedir. Sonuç olarak, mevcut logo tasarımları daha minimalist bir yaklaşıma dönüyor gibi görünüyor.

Adobe’deki Deneyim Tasarımı tasarımcısı Anny Chen, daha basit şekiller ve çizgilerle birlikte daha düzgün logo tasarımlarının bir süre eğilimli olduğunu doğruluyor. Bu parametrelerin tümünü göz önünde bulundururken, daha basit bir logo tasarımı kullanılabilirlik açısından daha mantıklı olabilir.

Başarılı bir logonun büyük ölçekli bir reklam panosu boyutundan; 16 × 16 piksellik bir simge boyutuna kadar çalışması ve yine de okunabilir olması gerekiyor

Ayrıca, unutulmaz logoların ardındaki başarı, ‘daha az’ daha eski çağrısına geri dönerek görünüşte ‘barizlik’ olarak bir çözüm olarak görülüyor. Zahmetsiz ve basit görünen bir şey yaratmak çok daha zorlayıcıdır ve zamansız bir logo markası, halen modaya uygun olanın önemini vurgulayan sağlam tasarım ilkelerine dayanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.