Grafik Tasarım Tarihi Gelişimi

Grafik tasarım tarihi, bilgisayarın bulunması ile başlamadı

Grafik tasarım’a merak saran ve meslek edinmek için bu yola giren arkadaşlar için bulunmaz bir araştırma filmi hazırlanmış. Grafik Tasarım tarihinin ve Görsel İletişim alanındaki gelişme sürecini ele alan dokümantasyon bir film hazırlanmış biz de size bunu sunalım istedik.

Sadece 30 yılı aşkın zamana kadar, masaüstü bilgisayarı piyasaya sürüldüğünde tüm tasarım üretim süreci öncelikle elle ve analog makinelerin yardımcısı tarafından yapılmıştı. Tasarım ve baskı endüstrileri, film, tabaklar ve nihayet basılı sayfaya yazı ve resim elde etmek için çeşitli yollar kullandı.

Grafik tasarım tarihindeki bu kısa ama kritik ve büyüleyici anın araçlarını, süreçlerini ve insanlarını belgelemek için yola çıktım

Briar Levit
Grafik Araç, dijital tasarım öncesi üretimin bu dönüştürücü “Mad Men” -‘60 lı yılların Amerika Birleşik Devletlerinde yaşayan reklamcıların tecrübelerini anlatan dizi– dönemini masaüstü bilgisayarın gelişine olan yolculuğudur.
Grafik tasarım endüstrisini bugün bildiğimiz şekilde ortaya çıkaran yöntemleri, araçları ve gelişen sosyal rolleri araştırıyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.