GMK 35. Grafik Tasarım Segisi

6. Grafik Tasarım Sergisi’ne başvurular 1 hafta süreyle uzatıldı. Bu yıl 35 kategoride ödül verecek olan yarışmaya katılım için son gün 6 Ekim 2017 Cuma.

Bu sene 36.sı tertip edecek Grafik Tasarım Sergisi 3-19 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. Geçtiğimiz 1 yılın en nitelikli tasarımlarını ve imalatlarını belirlemeyi amaçlayan sergi için müracaat süreci başladı. 36. Grafik Tasarım Sergisi Yarışması’na erken katılım için son gün 15 Eylül;

Yarışmanın bu yılki Seçici Kurulu; Can Usta, Güven Borça, Tayga Soysaltürk, Levent Bekata Özdikmen, Mehmet Ali Türkmen, Mehmet Kızılay, Melike Taşçıoğlu, Onur Yazıcıgil, Pınar Birim ve Yetkin Başarır’dan oluşuyor. Öğrenci Projeleleri Seçici Kurulu’nda ise Taner Ardalı, Meriç Karabulut ve Kemal Molu yer alıyor.

Yarışmada her yıl çeşitli vakıf ve kurumların katkılarıyla dağıtılan özel ödüllerin sayısı da arttırıldı. Bikem Özsunay Vakfı Afiş Özel Ödülü; Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü; Emin Barın Logotayp Özel Ödülü; İhap Hulusi Afiş Özel Ödülü; Sait Maden Tipografi Özel Ödülü; TÜYAP Kitap Kapağı Özel Ödülü veDoğan Kitap Öğrenci Projeleri Özel Ödülü’ne ek olarak bu yıl Wacom işbirliği ile GMK İllüstrasyon Özel Ödülü ve Tevfik Aydın Saat işbirliği ile GMK Tipografi Özel Ödülü; GMK Yazı Karakteri Özel Ödülü ve GMK Öğrenci Projeleri Özel Ödülü de verilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.