Logo Nasıl Yapılır?

Logo nasıl yapılır?
Aslında çok basit, bir kağıt ve bir kalem. Şaka değil. Gerçekten. Bir kağıt ve bir kalem. Gerisi yazımızın devamında.

Tasarım, tasarlayandan çok aslında isteyenin başını ağrıtan bir süreç olduğunu bilmiyorsanız, grafiker olmaya hazır değilsiniz demektir. Ne demek mi istiyorum? Kendisi veya geliştirdiği bir firmaya ait kalıcığını düşleyen aslında onu var edenin hakkıdır.

Üretim safhasında para kazanmak bir yana faydalı olacağı bir ürün veya hizmeti insanlara pazarlamayı düşünen bireyden bahsediyoruz ki kartellerin elinde paradan para kazanmayı adet edinmiş kişileri göz ardı ederek bu ifadeyi kullanıyoruz. Tasarım ve olgunlaşma sürecinde rekabet ortamında kendisinin ve yanında çalışanların geleceğini düşünmek zorunda kalanlar için ifade edersek eğer gerçeklerden bahsetmeye başlayabiliriz.

Bizler tasarımcı olarak - ki bu süreçte bilgisayar programının kullanıcısı ile gerçekten tasarım eğitiminin hakkını vererek tasarımcı yetiştiren öğretmenlerinin tezgahından çıkandan bahis ediyoruz- iki ciziktir ile dünyanın parasını kazanmaya gerçekten hak ediyor muyuz? sorusunu sektörde çalışan binlerce insana sorulması gerekir. O zaman bu makale başlığı bir anlam kazanabilir. Çünkü Logo nasıl yapılır? sorusu zaten eğitimi içinde verileri doğru analiz edebilenlerin sorusu olmasa gerek.
Şimdi gerçekten logo çizmenin ne demek olduğu nasıl çizilmesi gerektiğini anlatalım.

1. Öncelikle Müşterinizi İyi Anlayın.
bu süreçte sizden Logo Tasarım isteyen kişinin amacını ve amacı dahilinde sizden istenilenin ne olduğu ile alakalıdır. Logo sadece bir imza\'da olabilir ya da dışına taşmış bir çöp tenekesi.
Müşterinizin taleplerini ve istenilen maksadına uygun faaliyetle ilişkilendirin.
Doğru bazen işletme sahipleri öyle mantıksız şeyler isteyebilir ki sizden ne ürünü anlatır, ne de yapacağı hizmeti. bu süreçte sakinlik sizden ilk beklenen davranıştır. Müşteriniz ile görüşmenizde mutlaka elinizin altında bir not defteri olsun ne kadar sıkıcı ve küçük düşürücü olursa olsun. Sizin elinizin altında küçük bir not defteri olsun ve konuşulanları cümle cümle bile olmasa mutlaka not alın. Müşteriniz bundan çekinse bile onu sakinleştirin bu sefer ve sadece fikir çıkartmaya çalıştığınızı ileri zamanlarda işlerinizde kaynak olarak kullanılabilecek verileri not aldığınızı açıkça belirtin bunda ayıp bir şey yok.