AMBALAJ MAKETİ HAZIRLAMA

AMBALAJ MAKETİ HAZIRLAMA


Ambalaj, ürünün giysisi gibidir. Tüketiciyi satın alma eylemine hazırlaması için gerekli tüm güzellikleri üzerinde bulundurması gerekir.

Ürünün piyasada tutunabilmesi, doğru ve etkili bir ambalaj malzemesinin seçimine bağlı olduğu kadar tasarımına da bağlıdır. Ürünün yapısına uygun seçilen renklerle, uyumlu yazı ve biçimlerle tasarlanmış, çekici, güzel görünümlü bir ambalaj; tüketiciyi olumlu yönde etkiler. 
Ambalajın grafik tasarımı, diğer tanıtım konuları gibi grafik sanatçısının sorumluluğundadır. Ürün, tüketiciye sunulduğu zaman, bulunduğu yerde her şekilde çekici gücünü ve etkisini göstermelidir.

Satıcılar ürünleri yan yana dizerken her zaman ambalajın geniş yüzeyini tüketicinin görebileceği şekilde yerleştirmeyebilir. Ambalajın yan ve üst yüzeyleri de ürünün tanıtımı açısından önemlidir. Ürün ambalajınızın, farklı kuruluşların ürünleriyle yan yana geldiğinde çekiciliğini koruması gerekir. Bu durum, vitrinde ya da market raflarında olduğu kadar tüketici elinde de ona verdiği güven açısından önemlidir. 

Tasarımcı olarak hedefimiz dikkat çekici tasarımlar yaparak ürünün kısa zamanda tüketiciye ulaşmasını sağlamaktır. Bu modülün sonunda ambalajın yapısal tasarımını gerekli ortamlar ve araç gereçler sağlandığında rahatlıkla yapabileceksiniz.

Ambalaj Tasarım Örnekleri


Yazdır   e-Posta